Największa fabryka samochodów w Korei Południowej, Donghee Auto, zleciła ostatnio swojemu podwykonawcy integrację G4400 i jego oprogramowania z istniejącym oprogramowaniem CIMON SCADA. Projekt został zakończony sukcesem a 33 jednostki G4400 zostały zainstalowane w zakładzie.

Donghee Auto, założone w 2001 roku, jest jedną z największych filii Hyundai’a i produkuje rocznie 2,3 miliona samochodów (na rynek lokalny „Morning” i na eksport „Picanto”). Powierzchnia zakładu wynosi ponad 244,727 m2 i znajduje się w Sursan, Chung-Nam, w Korei Południowej.

Firma Donghee szuka alternatywnych rozwiązań

System monitorowania jakości zasilania, który był używany przed integracją, wyświetlał w czasie rzeczywistym pomiary RMS napięcia i prądu. Główną wadą systemu jest jego niezdolność do kompleksowej analizy zużycia energii i parametrów jakości zasilania. Ze względu na nienaprawialną awarię dysku twardego w jednym z głównych serwerów, firma Donghee została zmuszona do poszukiwania alternatywnego systemu analizy jakości energii. Wzrost rocznej sprzedaży samochodów oznaczał, że firma Donghee musiała pilnie zaplanować rozbudowę budynku na jednej z linii montażowych. Istniejący system analizy energii nie dostarczał istotnych informacji na temat trendów obciążenia, przez co planowanie rozbudowy było prawie niemożliwe.

Wyższy poziom integracji oprogramowania

Wszystkie zainstalowane w Donghee urządzenia G4400 mogły zostać skonfigurowane i zintegrowane z systemem CIMON SCADA, co bardzo uprościło system integracji. Integracja ta, oparta na serwerze OPC firmy Donghee, pozwoliła systemowi CIMON SCADA na wyświetlanie kompleksowych danych mierzonych w czasie rzeczywistym na 52-calowym panelu plazmowym, zapewniając pełną kontrolę nad wszystkimi analizatorami.

Dzięki temu uaktualnieniu inżynierowie mogli uzyskać dostęp do serwera PQSCADA G400 poprzez oprogramowanie Investigator firmy Elspec, które zapewnia:

  • Potężne oprogramowanie analityczne, które pozwala na przybliżanie i oddalanie czasu. Za pomocą prostego kliknięcia myszką, można przybliżyć dane z całego roku z dokładnością do milisekundy, aby zidentyfikować najdrobniejsze szczegóły i różnice parametrów jakości energii.
  • Unikalny zapis danych surowych (przebiegu falowego) w trybie ciągłym z bardzo wysoką częstotliwością próbkowania, dzięki czemu nie ma potrzeby, by martwić się o pominięte zdarzenia z powodu nieprawidłowej konfiguracji. Dodatkowo, rejestracja nieprawidłowości odbywa się na różnych urządzeniach zsynchronizowanych w czasie, co zapewnia jasny i kompleksowy obraz warunków, które doprowadziły do awarii.

Skuteczne plany rozbudowy

Udana integracja analizatora jakości energii G4400 i jego oprogramowania z istniejącym systemem CIMON SCADA w Donghee oznaczała, że inżynierowie firmy mogli teraz wykorzystać kompleksowe dane mierzone przez G4400 w swoich planach budowlanych. G4400 zaspokaja potrzeby zakładu, zapewniając:

  • Szczegółowe i kompleksowe dane: Unikalną cechą analizatora jakości zasilania jest jego zdolność do przechowywania danych, co pozwala na efektywne rejestrowanie i mierzenie zużycia energii w obiekcie oraz trendów obciążenia. Informacje są przekazywane okresowo, zgodnie z wymaganiami zakładu w zakresie raportów.
  • Lukratywność: Adaptowalne rozwiązanie w zakresie jakości zasilania, które można zintegrować z każdym istniejącym systemem SCADA. Kompleksowe dane z G4400 zapewniają efektywne planowanie i koszty, obsługę i konserwację urządzeń.
  • Zautomatyzowane raporty: System generowania raportów przez oprogramowanie PQSCADA Sapphire firmy Elspec jest oparty nie tylko na normach EN50160, ale także na szerokiej gamie norm używanych w „major countries”. Szablony mogą być również dostosowane do potrzeb indywidualnych użytkowników.
  • Możliwości zdalnego monitorowania: Dla ułatwienia użytkowania miernik został zaprojektowany do łączenia się przez TCP/IP/RTU/GPRS Wireless. Dzięki temu dane mogą być analizowane przez sieć firmową, w dowolnym miejscu na komputerze PC.

Technologia Elspec poprawia jakość zgrzewania punktowego w fabryce

Firma Donghee dużą wagę przykłada do jakości energii, szczególnie podczas zgrzewania punktowego, więc podjęła decyzję o instalacji potrzebnych equalizerów. Dzięki połączeniu 6 dużych equalizerów i systemów Activar, jakość energii została zoptymalizowana, co przyniosło oszczędność energii oraz znaczną poprawę jakości produkcji, szczególnie w zakresie zgrzewania punktowego.

Zapraszamy do zapoznania się z produktami Elspec w zakładce Oferta oraz do kontaktu z nami.

©2024 sterowniki.pl

wykonanie selea

Napisz do nas

Jesteśmy gotowi na kontakt z Tobą. Wyślij do nas wiadomość e-mail, a my odezwiemy się do Ciebie najszybciej jak tylko będzie to możliwe.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?