Wiele obiektów przemysłowych dostraja transformatory do wyższego poziomu napięcia: +2,5%, +5% lub +7,5% od wartości nominalnej poprzez opcje ustawienia zaczepów transformatora. Celem jest uniknięcie przekroczenia wartości poniżej nominalnej podczas spadków napięcia generowanych przez wewnętrzne obciążenia urządzeń. Zwiększanie napięcia zasilania jako krok zabezpieczający jest często stosowanym zabiegiem, jednak często może to powodować niepożądane efekty w postaci wzrostu zużycia energii (kVAh, kWh).

Firma Crown Beverages (Pepsi) postawiła sobie za cel poprawę oszczędności energii i jakości zasilania.

Rozwiązanie Elspec

Firma Crown Beverages (Pepsi) zwróciła się do Elspec w celu optymalizacji wydajności swojej sieci. W pierwszym kroku Elspec przeprowadził dokładne pomiary jakości zasilania za pomocą analizatora G4500 klasy A, zdolnego do ciągłej rejestracji cykl po cyklu z rozdzielczością 1024 próbek na cykl, przez 7 dni. Analizując zmiany poziomów napięcia z sieci energetycznej, zmierzono wpływ zmian napięcia na zapotrzebowanie na moc i obliczono wartości CVR obiektu.

Drugim krokiem było przygotowanie raportu efektywności energetycznej, z wykorzystaniem unikalnego oprogramowania symulacyjnego Elspec – PQSCADA Sapphire, które ocenia potencjalne oszczędności energii i przewiduje wpływ systemu jakości zasilania Elspec na sieć. Obliczenia opierają się na parametrach pobranych z zapisów przebiegów kontynuowanych cykl po cyklu.

Ostatecznie, system jakości zasilania 1450 KVAr został zainstalowany przez Elspec za pośrednictwem lokalnego dystrybutora.

Wyniki

Znaczne (ponad 5%) oszczędności energii zostały osiągnięte dzięki wdrożeniu systemu firmy Elspec, optymalizacji napięcia Var i obniżeniu poziomu napięcia do poziomu nominalnego i optymalnego. Dzięki temu sukcesowi, Crown Beverages rozszerzyło zastosowanie rozwiązań Elspec o różne miejsca na całym świecie.

©2024 sterowniki.pl

wykonanie selea

Napisz do nas

Jesteśmy gotowi na kontakt z Tobą. Wyślij do nas wiadomość e-mail, a my odezwiemy się do Ciebie najszybciej jak tylko będzie to możliwe.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?