System Megapack musi szybko reagować na zakłócenia w przepływie energii elektrycznej, jak również wymaga szybkiej naprawy w wypadku usterki. Jest to potrzebne, by utrzymać częstotliwość w ustawowym zakresie +/-0,5 Hz w przypadku nagłego zapotrzebowania lub utraty mocy.

Aby spełnić powyższe wymagania oraz wymagania standardu G99 UK potrzebne było urządzenie do monitorowania mocy o wysokiej precyzji, z możliwością osiągnięcia dokładności 0,01Hz. Urządzenie monitorujące musiało być również zgodne z normą komunikacyjną IEC 61850.

Rozwiązanie Elspec:

Do realizacji wymagań wybrano wielofunkcyjny cyfrowy rejestrator zakłóceń G5 firmy Elspec. G5 zapewnia możliwość rejestracji kształtu fali z częstotliwością próbkowania 1,024 próbek/cykl bez potrzeby ustawiania jakichkolwiek wyzwalaczy lub progów. Jego dane częstotliwościowe przesyłane są z szybkością do 10ms, osiągając dokładność 0.05mHz. Połączenie G5 z oprogramowaniem monitorującym moc PQSCADA Sapphire firmy Elspec, pozwala na przeglądanie i analizę ponad 5,000 parametrów mocy w dowolnej rozdzielczości z pozyskanych sygnałów falowych. Ten wielofunkcyjny cyfrowy rejestrator zakłóceń przekracza wymagania C37.118 zarówno dla klasy M jak i P, IEC 61850 MMS, GOOSE i SV.

W trwających projektach Tesla w Wielkiej Brytanii wykorzystywane są jednostki rejestrujące fale ciągłe G5 firmy Elspec, zapewniające najwyższą dokładność monitorowania.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą produktów Elspec.

©2024 sterowniki.pl

wykonanie selea

Napisz do nas

Jesteśmy gotowi na kontakt z Tobą. Wyślij do nas wiadomość e-mail, a my odezwiemy się do Ciebie najszybciej jak tylko będzie to możliwe.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?