Specjaliści maszyn pakujących w Hiszpanii od dawna są znani z bycia wczesnymi użytkownikami nowych technologii i metod, wprowadzając innowacje w dziedzinie raz za razem.
Związani przez wiele lat komunikacją przewodową, niektórzy z czołowych graczy na rynku maszyn pakujących zaczęli stosować technologię IO-Link Wireless, aby uzyskać przewagę w swojej dziedzinie. Udało im się to dzięki zwiększeniu elastyczności maszyn, ich zdolności adaptacyjnych, wydajności i ogólnych możliwości do nowego poziomu, który wcześniej nie był możliwy przy zastosowaniu komunikacji przewodowej.

Zaprojektowany z myślą o automatyce przemysłowej, niezawodny, elastyczny i skalowalny protokół komunikacji bezprzewodowej IO-Link Wireless, któremu towarzyszą produkty uzupełniające, okazał się kluczowym czynnikiem wzrostu, dzięki któremu firma Packaging wkroczyła w erę Przemysłu 4.0 i IIoT. Produkty te, opracowane przez CoreTigo Ltd., umożliwiają konwersję istniejących czujników i siłowników w maszynach na bezprzewodowe poprzez prostą i szybką modernizację.

Ponieważ główne cele przemysłu opakowaniowego skupiły się na masowej personalizacji, co oznacza zdolność do obsługi ogromnej i rosnącej różnorodności materiałów opakowaniowych, kształtów i rozmiarów, stało się jasne, że konieczne są nowe metody komunikacji dla maszyn pakujących. Oznacza to również, że można wyeliminować czas przezbrajania i zbierać dane z dowolnego miejsca w celu predykcyjnej konserwacji i analizy – co stanowi dodatkową wartość.

Podczas ostatniego wydarzenia zatytułowanego „ARC European Industry Forum 2021”, zorganizowanego przez Grupę Doradczą ARC, omówiono tę kwestię w wykładzie „Wireless Connectivity Enhances Packaging Machines”. Kierownik ds. inżynierii procesowej Manu Peelman, reprezentujący firmę D.Cloostermans-Huwaert, omówił, w jaki sposób rozwiązanie IO-Link Wireless firmy CoreTigo zaspokaja te potrzeby. Peelman mówił o tym, jak producenci maszyn wykorzystują IO-Link Wireless, aby odpowiedzieć na rosnące wymagania klientów w zakresie obsługi różnorodnych projektów, zmniejszenia kosztów konserwacji i umożliwienia ciągłej pracy maszyn.

Kolejny przypadek użycia IO-Link Wireless został zaprezentowany w kwietniu, gdzie pokazano, jak producent maszyn PROTION włącza łączność bezprzewodową IO-Link Wireless bezpośrednio do swoich produktów. Zwrócono uwagę na fakt, że IO-Link Wireless jest niezależny od dostawców, podkreślając fakt, że zapewnia to możliwość współpracy z czujnikami i siłownikami, takimi jak pompy próżniowe i chwytaki różnych producentów oraz zapewnia solidną i niezawodną komunikację ze wszystkimi – jednocześnie i bez zakłóceń.

Jeden z najbardziej znaczących dowodów uznania dla wkładu IO-Link Wireless w rozwój maszyn pakujących został ogłoszony niedawno, gdy okazało się, że największy na świecie browar AB InBev przyjął tę technologię jako część swoich inicjatyw innowacyjnych. Wdrożenie technologii IO-Link Wireless firmy CoreTigo do produkcji umożliwia nowe możliwości, nigdy wcześniej nieosiągalne w przypadku szybko poruszających się i obracających elementów maszyn, które wymagają kontroli i monitorowania w czasie rzeczywistym, takich jak systemy przenośników i torów transportowych.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą produktów CoreTigo w zakładce Oferta.

©2024 sterowniki.pl

wykonanie selea

Napisz do nas

Jesteśmy gotowi na kontakt z Tobą. Wyślij do nas wiadomość e-mail, a my odezwiemy się do Ciebie najszybciej jak tylko będzie to możliwe.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?