Na zakończenie warto wrócić jeszcze raz do społecznego aspektu stosowania kobotów. Wcześniej wspomniałem bardzo pozytywnym przyjęciu nowych „kolegów” zarówno przez operatorów jak i służby utrzymania ruchu. Czy zatem pytanie o zagrożenie zmniejszanie miejsc pracy jest zasadne ? Okazuje się że w obecnym czasie już nie. Koboty zastępują człowieka w prostych monotonnych pracach, nie wymagających kwalifikacji. Poziom wykształcenia społeczeństwa rośnie i to nie tylko w krajach rozwiniętych ale i rozwijających się. Stosowanie nowych technologii w życiu codziennym powoduje, że chcemy się edukować i m.in. dzięki temu pracodawcy zyskują coraz szersze możliwości rozwoju zakładów. Analizując strukturę zapotrzebowania na pracowników, można od kilku lat zauważyć rosnącą liczbę wolnych etatów na takie właśnie miejsca. Jednak ten trend się już się powoli zmienia, właśnie dzięki postępującej automatyzacji i kobotyzacji przemysłu. Wkrótce (szacunki mówią o 2025-2030) takie stanowiska powinny w znaczący sposób zostać zredukowane.

Jak się nie bać robotów ? Myślę że po lekturze odpowiedź będzie prosta. Dzisiejsza technologia odpowiednio i przemyślanie zastosowana, zaowocuje nie tylko sukcesem ekonomicznym ale i społecznym.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

©2022 sterowniki.pl

wykonanie selea

Napisz do nas

Jesteśmy gotowi na kontakt z Tobą. Wyślij do nas wiadomość e-mail, a my odezwiemy się do Ciebie najszybciej jak tylko będzie to możliwe.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

Create Account