Przemysłowy Ethernet wyprzedził tradycyjne sieci fieldbus pod względem nowych instalacji w automatyce przemysłowej. Jest to główne stwierdzenie w corocznym badaniu firmy HMS Industrial Networks na temat rynku sieci przemysłowej.

Przemysłowy Ethernet stanowi obecnie 52% nowych zainstalowanych węzłów (46% w zeszłym roku), podczas gdy sieci lokalne wynoszą 42% (48). Sieć EtherNet / IP jest obecnie najczęściej instalowaną siecią na poziomie 15%, a następnie PROFINET i PROFIBUS, obie na poziomie 12%. Technologie bezprzewodowe również zyskują na sile z 6% udziałem w rynku.HMS Industrial Networks przedstawia obecnie coroczną analizę rynku sieci przemysłowych, która koncentruje się na nowych instalacjach w ramach automatyzacji fabryki na całym świecie. Jako niezależny dostawca produktów i usług w zakresie komunikacji przemysłowej i Internetu przedmiotów, HMS ma istotny wgląd w rynek sieci przemysłowych.

Oto niektóre z tendencji, które widzą w komunikacji przemysłowej w 2018 roku, a także spojrzenie na ewolucję udziałów w rynku sieci w ciągu ostatnich 5 lat.

EDUKACJA PRZEMYSŁOWA – WZROST ZASILANY PRZEZ IIOT
Ethernet przemysłowy rozwija się szybciej niż tradycyjne magistrale fieldbus od wielu lat i obecnie wyprzedza magistrale fieldbus, przy tempie wzrostu wynoszącym 22%, Industrial Ethernet stanowi obecnie 52% rynku światowego w porównaniu do 46% w zeszłym roku. Sieć EtherNet / IP stała się największą siecią z 15% rynku. Uniwersalne sieci Ethernet to PROFINET, EtherCAT, Modbus-TCP i Ethernet POWERLINK.

FIELDBUS DALEJ WALCZY, ALE SPODZIEWANY SIĘ DALSZY SPADEK UDZIAŁU W RYNKU
W związku z przemysłem ciężkim i problemami bezpieczeństwa cybernetycznego w branży, sieci fieldbus wciąż rosną. Jednakże, pomimo wzrostu stopy wzrostu o 6% (4 w ubiegłym roku), liczba instalacji fieldbus ma się stopniowo zmniejszać w ciągu najbliższych kilku lat. Dominującą magistralą komunikacyjną jest nadal PROFIBUS z 12% całego rynku światowego, a następnie Modbus-RTU i CC-Link, oba na poziomie 6%.

WIRELESS ZMNIEJSZA OBRAZ SIECI
Technologie bezprzewodowe również rosną o 32% (32) i stanowią 6% (6) całego rynku. W sieciach bezprzewodowych najpopularniejszą technologią jest sieć WLAN, a następnie Bluetooth. Coraz częściej urządzenia bezprzewodowe i integratorzy systemów korzystają z sieci bezprzewodowych do realizacji innowacyjnych architektur automatyzacji. Użytkownicy mogą zmniejszyć okablowanie i stworzyć nowe rozwiązania dla łączności i sterowania, w tym rozwiązania BYOD (ang. Bring Your Own Device) za pośrednictwem tabletów lub smartfonów.

REGIONALNE WARIANTY SIECIOWE
W Europie i na Bliskim Wschodzie wiodące są sieci PROFINET i EtherNet / IP, a PROFIBUS jest nadal szeroko stosowany. Inne popularne sieci to EtherCAT, Modbus-TCP i Ethernet POWERLINK.Rynek amerykański jest zdominowany przez sieci CIP, z wyraźnym ruchem w stronę EtherNet / IP. W Azji żadna sieć nie jest tak prawdziwie wiodąca na rynku, ale PROFINET, EtherNet / IP, PROFIBUS, EtherCAT, Modbus i CC-Link są szeroko stosowane, a wersja Ethernet CC-Link IE Field również zyskuje na atrakcyjności.

SZUKAMY W CIĄGU 5 LAT WZROSTU SIECI PRZEMYSŁOWEJ
Specjalną cechą tegorocznych badań jest to, że HMS patrzy wstecz na 5 lat stabilnego wzrostu sieci przemysłowej. HMS stwierdził, że ​​w 2017 r. Ethernet przemysłowy ostatecznie przeskoczył sieci Fieldbus pod względem udziału w rynku. Niemniej jednak ​​rynek sieciowy pozostaje rozdrobniony – użytkownicy wciąż proszą o łączność z szeroką gamą sieci, w zależności od aplikacji. Patrząc w przyszłość, oczywiste jest, że urządzenia przemysłowe będą coraz bardziej połączone, wzmocnione przez Industrial Internet of Things and Industry 4.0.

Więcej informacji: http://www.elmark.com.pl/producenci/sklep/anybus-sklep

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Napisz do nas

Jesteśmy gotowi na kontakt z Tobą. Wyślij do nas wiadomość e-mail, a my odezwiemy się do Ciebie najszybciej jak tylko będzie to możliwe.

Wysyłanie

©2021 sterowniki.pl

wykonanie selea

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

Create Account