Podczas targów Automatizon firma Omron zaprezentowała zaawansowane rozwiązania służące automatyzacji produkcji i układów sterowania maszyn. Szczególną rolę odgrywało efektowne stanowisko z robotem typu Quattro realizującym zadania typu pick and place. Zwiedzający mogli również zobaczyć w praktyce możliwości nawigacyjne autonomicznego robota LD. Przekrój oferty zaprezentowano na ściance demonstracyjnej, zaś funkcjonalność systemów wizyjnych i czytników kodów można było przeanalizować na przykładach aplikacji typu serializacja i tracebility.
Firma Omron jest aktywnym uczestnikiem czwartej rewolucji przemysłowej i od wielu lat bierze udział w unowocześnianiu polskiej gospodarki i powstających w kraju maszyn i linii produkcyjnych. Ofertę firmy Omron opisuje termin 3xI tzn. Integrated, Intelligent, Interactive.
Ambicją firmy Omron w Polsce jest to aby jak najwięcej firm z polskim rodowodem było w stanie dostarczać zaawansowane środki produkcji do użytkowników końcowych prowadzących inwestycje na terenie naszego kraju. Zintegrowana oferta Omron dla producentów maszyn, to obecnie wielka szansa, aby efektywnie wspierać polskich producentów OEM w budowaniu przewagi konkurencyjnej na rynku zarówno lokalnym jak i zagranicznym.
Dla wielu osób hasła IIoT czy Przemysł 4.0 w naturalny sposób kojarzą się z analizą danych i czerpaniem z tej analizy wymiernych korzyści. Nie jest to jednakże jedyny wymiar, w jakim odbywa się czwarta rewolucja przemysłowa. Industry 4.0 bierze swój początek w inteligentnych maszynach, które mogą być w naturalny sposób, na zasadzie plug&play integrowane z warstwą IT i systemami analitycznymi. Mając to na uwadze firma Omron wprowadzi w tym roku nowy sterownik NX1 z rodziny Sysmac, z zintegrowanym serwerem OPC UA. Ponadto NX1 rozszerzy gamę sterowników Sysmac posiadających wbudowany konektor do bazy SQL.
Omron kładzie duży nacisk na umożliwienie płynnej i co najważniejsze bezpiecznej interakcji ludzi z maszynami. W tym kontekście, a także biorąc pod uwagę obserwowany trend, w którym liniowy model produkcji traci na znaczeniu na rzecz cel produkcyjnych, szczególną rolę zaczynają odgrywać autonomiczne roboty Omron LD. Zastosowanie robotów LD, zastępujących systemy przenośników, pozwalających zagęścić rozmieszczenie środków produkcji na hali, a także przesunąć ludzi do zadań o znacznie wyższej wartości dodanej czyni tego typu rozwiązania coraz bardziej atrakcyjne na polu szeroko rozumianej optymalizacji produkcji.

Nowości

Na początku kwietnia do oferty firmy Omron zostanie wprowadzony nowy sterownik rodziny Sysmac. Sterownik NX1 wzorem innych jednostek Sysmac jest programowany za pomocą środowiska Sysmac Studio. Tak samo jak pozostałe jednostki, NX1 umożliwia zintegrowanie w jednym układzie sterowania funkcji bezpieczeństwa oraz sterowania ruchem (motion). Projektując NX1 położono nacisk na jeszcze bardziej kompaktowe gabaryty łącząc łącząc CPU z zasilaczem. Cechą unikalną jest wbudowany serwer OPC UA, dzięki któremu maszyna czy też linia produkcyjna może być zintegrowana z systemami produkcyjnymi oraz warstwą IT.

Z początkiem maja do sprzedaży trafi ponadto nowy falownik ogólnego przeznaczenia sygnowany kodem Omron Q2A. Q2A zastąpi oferowane wcześniej serie A1000 i stanie się platformą sprzętową dla specjalizowanych rozwiązań napędowych. Falownik Q2A jest pierwszym napędem firmy Omron, którego elastyczność pozwalać będzie dopasowywać jego funkcjonalność do specyficznych uwarunkowań aplikacyjnych i unikalnych wymagań klientów.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Napisz do nas

Jesteśmy gotowi na kontakt z Tobą. Wyślij do nas wiadomość e-mail, a my odezwiemy się do Ciebie najszybciej jak tylko będzie to możliwe.

Wysyłanie

©2021 sterowniki.pl

wykonanie selea

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

Create Account