Nowa funkcjonalność upraszcza komunikację między systemami produkcyjnymi i biznesowymi

Firma Red Lion Controls, specjalizująca się w zakresie komunikacji, monitoringu i kontroli systemów automatyki przemysłowej i sieci, poinformowała o nowych funkcjach dla wielokrotnie nagradzanego oprogramowania Crimson, w tym sterownika klienta OPC UA z obsługą szyfrowanego hasła, OPC UA Historical Access, łącza MQTT dla Google Cloud oraz buforowania store and forward dla wszystkich łączy chmury Crimson.

W odróżnieniu od innych klientów OPC UA, mogących zapewnić dostęp jedynie do wcześniej istniejącej listy elementów danych, nowy sterownik klienta OPC UA w Crimson 3.1 za pomocą zaledwie kilku kliknięć przechwytuje wiele atrybutów, takich jak informacje o parametrach i diagnostyczne, dotyczące tagów danych docelowego serwera OPC UA.

Dzięki tej dodatkowej funkcji, większość urządzeń opartych na Crimson 3.1 może działać zarówno jako serwer OPC UA, jak i klient OPC UA. „Może to znacznie uprościć architekturę systemu, zwiększyć skalowalność i przyspieszyć inicjatywy integracji danych bez konieczności stosowania dodatkowego sprzętu lub kosztownego dostosowywania oprogramowania” – powiedział Paul Bunnell, dyrektor ds. zarządzania produktami automatyki w Red Lion Controls. „Ponadto, OPC UA Historical Access zapewnia niezawodną transmisję danych w czasie rzeczywistym i danych historycznych bezpośrednio do systemów biznesowych przedsiębiorstwa za pomocą jednego, łatwego w użyciu środowiska”.

Na urządzeniach wyposażonych w kartę SD, łącza Crimson MQTT można skonfigurować do buforowania danych w urządzeniu, gdy połączenie z platformą docelową nie jest dostępne. Ta funkcja może być ustawiona w celu wskazania, czy dane powinny być buforowane tylko w pamięci czy również na karcie SD, zapewniając odporność na przerwy w zasilaniu i zwiększając niezawodność systemu.

Crimson 3.1 można pobrać ze strony www.redlion.net/crimson-31.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Napisz do nas

Jesteśmy gotowi na kontakt z Tobą. Wyślij do nas wiadomość e-mail, a my odezwiemy się do Ciebie najszybciej jak tylko będzie to możliwe.

Wysyłanie

©2021 sterowniki.pl

wykonanie selea

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

Create Account