Mannheim, kwiecień 2018: Wprowadzając na rynek nowe modele czujników fotoelektrycznych R200 i R201, firma Pepperl+Fuchs pozwala na realizację aplikacji o dłuższym zasięgu pomiaru. Podobnie, jak w przypadku czujników małogabarytowych serii R100, R101 i R103, oba nowe modele również wykorzystują fotoelektryczną zasadę pomiaru. Są produkowane w większych obudowach, nadających się do specyficznych zastosowań. Obsługa jest intuicyjna i identyczna dla wszystkich serii, a standardowy interfejs IO-Link z najnowszymi profilami Smart Sensor umożliwia wygodną i niezawodną integrację czujników w systemie.Serie R100, R101 i R103 wraz z nowymi czujnikami R200 i R201

Dzięki seriom R100, R101 i R103, jak również nowym czujnikom R200 i R201, wybór właściwego modelu jest łatwiejszy, a dodatkową korzyścią dla użytkowników jest duża elastyczność w każdym zastosowaniu i sytuacji montażowej. Jeśli chodzi o właściwości techniczne, w czujnikach nowych serii zastosowano niezawodne lasery DuraBeam i technologię precyzyjnego pomiaru odległości MPT (Multi Pixel Technology). Jednakowa funkcjonalność wszystkich serii i jednakowa zasada działania w połączeniu z interfejsem IO-Link ułatwiają parametryzację czujników podczas uruchamiania oraz przy zmianie trybu pracy i przy zmianie serii.

Identyczna zasada pracy
Czujniki nowych serii R200 i R201 pracują w tych samych trybach, co wcześniejsze czujniki fotoelektryczne: występują w wersjach thru-beam, retrorefleksyjnych z filtrem polaryzacyjnym do wykrywania obiektów przeźroczystych, odbiciowych, z tłumieniem tła i tłumieniem pierwszego planu, do pomiaru grubości bariery z dwoma puntami przełączania oraz do pomiaru odległości.

Ogromna użyteczność
Czujniki wszystkich serii są identycznie parametryzowane. Szybką i łatwą regulację ich parametrów zapewnia wieloobrotowy potencjometr i przycisk, działające jak pojedynczy element roboczy oraz trzy diody LED do wizualizacji konfiguracji, statusu i diagnostyki. Wszystkie serie zapewniają jednakową funkcjonalność: parametryzacja czujników thru-beam, retrorefleksyjnych i odbiciowych serii R100, R101 i R103 odbywa się tak samo, jak w przypadku R200 i R201. Dotyczy to również wersji z wieloma puntami przełączania oraz czujników odległości.

Automatyka to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania z dziedziny automatyki są naszym celem.

Więcej informacji o firmie można znaleźć pod adresem:
http://www.pepperl-fuchs.com

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Napisz do nas

Jesteśmy gotowi na kontakt z Tobą. Wyślij do nas wiadomość e-mail, a my odezwiemy się do Ciebie najszybciej jak tylko będzie to możliwe.

Wysyłanie

©2021 sterowniki.pl

wykonanie selea

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

Create Account