Przekaźniki bezpieczeństwa nowej serii KFD2-RSH z oferty Pepperl+Fuchs łączą funkcje w sobie diagnostyczne, transmisję błędów po linii zasilania i podwójną redundancję w architekturze 1oo3 (1 z 3). Przy każdym przełączeniu następuje automatyczne sprawdzenie działania kontaktów, co w ogromnym stopniu ułatwia prowadzenie testów. Dzięki transmisji błędów po linii zasilania, cały obwód sygnałowy może być monitorowany pod kątem awarii linii bez potrzeby stosowania dodatkowego okablowania. Przekaźniki są odporne na impulsy testowe, dzięki czemu zapewniają kompatybilność z kartami wyjść cyfrowych systemów sterowania.Przekaźniki bezpieczeństwa firmy Pepperl+Fuchs: diagnostyka, LFT, architektura 1oo3

Architektura 1oo3 z dwoma redundantnymi kontaktami przełączającymi jest kluczową cechą nowych przekaźników. W aplikacjach DTS (wyłączenie zasilania włącza funkcję bezpieczeństwa) wykorzystywane są trzy kontakty szeregowe. W obwodach sygnałowych ETS (włączenie zasilania włącza funkcję bezpieczeństwa) wykorzystywane są dwie grupy obejmujące po trzy kontakty każda, pracujące równolegle. Funkcja bezpieczeństwa działa nawet wtedy, gdy zawiodą dwa kontakty w grupie.
Zintegrowana funkcja diagnostyczna aktywuje kolejno trzy kontakty z opóźnieniem czasowym podczas każdej operacji przełączania. W aplikacjach ETS, wszystkie trzy kontakty z obu grup są początkowo zamykane w trzech kolejnych etapach. W czasie trwania opóźnienia sprawdzane jest, czy kontakt zamknął obwód i wykrywa wadliwe obwody.

Diagnostyka DTS odbywa się podczas restartu. Początkowo, dwa kontakty są zamykane równocześnie, a trzeci dopiero po określonym czasie opóźnienia. Ideą jest tu brak przepływu prądu przed zamknięciem trzeciego kontaktu; w innym przypadku przekaźnik jest wadliwy, ponieważ nie zapewnia rozłączenia obwodu. Kolejny kontakt jest sprawdzany przy następnym cyklu przełączania.

Po trzech przełączeniach, moduł jest w pełni przetestowany bez konieczności podejmowania jakichkolwiek dodatkowych działań. Wyniki procedury diagnostycznej są sygnalizowane:
• diodą LED na module
• komunikatem zbiorczym o błędzie na module zasilającym
• impulsami testowymi z panelu sterującego
• na dodatkowym wyjściu przekaźnikowym

Przekaźniki bezpieczeństwa KFD2-RSH zapewniają transmisję błędów po linii zasilania. Dzięki temu zwarcia i przerwy w linii mogą być również wykrywane po stronie zewnętrznej za pomocą karty wyjść cyfrowych (DO) i przypisywane do konkretnego obwodu sygnałowego. Nie jest wymagane dodatkowe okablowanie.

Karty DO w panelach sterowniczych często oferują wbudowane funkcje diagnostyczne. Wejście modułu skutecznie filtruje impulsy testowe pochodzące z karty DO. Zapobiega to niezamierzonemu przełączeniu urządzenia końcowego w następstwie pomiaru diagnostycznego oraz niezamierzonemu zasygnalizowaniu błędu linii w panelu sterowania.

Przekaźniki jednokanałowe uzyskały certyfikaty ATEX/IECEx Zone 2 i UL. Nadają się do aplikacji DTS i ETS o poziomie nienaruszalności bezpieczeństwa do IEC61508 SIL 3. Moduły DTS nadają się również do aplikacji o poziomie bezpieczeństwa do EN ISO 13849 PL e.

Automatyka to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania z dziedziny automatyki są naszym celem.

Gotowość do podejmowania przedsiębiorczego ryzyka, pionierski duch i głębokie przekonanie o wartości własnych pomysłów wynalazczych – z tymi właśnie aktywami rozpoczynali działalność Walter Pepperl i Ludwig Fuchs, otwierając swój zakład reperacji radioodbiorników w Mannheim w 1945 roku. Wynaleziony przez nich kilka lat później czujnik zbliżeniowy potwierdził ich wartość. Był jednocześnie początkiem długiej historii ścisłej współpracy z klientami oraz opracowania wielu innowacyjnych technologii i procedur z dziedziny automatyki. Zarówno wtedy, jak i teraz naszym celem pozostaje bezpośredni wgląd w potrzeby każdego klienta. Jako pionierowi w zakresie ochrony przeciwwybuchowej instalacji elektrycznych oraz czołowemu producentowi innowacyjnych czujników o dużej sprawności – ścisła współpraca z klientami pozwoliła nam stać się liderem w rozwoju technologii stosowanych w automatyce. Naszym celem jest łączenie najnowocześniejszych technologii z szerokim zakresem usług, pozwalające klientom optymalizować swoje procesy i aplikacje.

Więcej informacji o firmie można znaleźć pod adresem:
http://www.pepperl-fuchs.com

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Napisz do nas

Jesteśmy gotowi na kontakt z Tobą. Wyślij do nas wiadomość e-mail, a my odezwiemy się do Ciebie najszybciej jak tylko będzie to możliwe.

Wysyłanie

©2020 sterowniki.pl

wykonanie selea

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

Create Account