Control Techniques, firma należąca do grupy Nidec, ogłasza powrót swojej serii napędów Commander.Na serię Commander składają się dwie wersje napędów ogólnego przeznaczenia, które mają zastąpić znajdujące się w ofercie firmy napędy Unidrive M200 i M300.

Napędy Commander C200 spełniają wymagania szerokiej gamy zastosowań i oferują szereg funkcji maksymalnie upraszczających konfigurację i instalację.

Napędy Commander C300 posiadają wszystkie funkcje C200 i dodatkowo wyposażone są w podwójne wejście bezpiecznego odłączenia momentu (Safe Torque Off, STO) przydatne w ogólnych zastosowaniach wymagających zwiększonego bezpieczeństwa.

Seria Commander obejmuje proste i kompaktowe regulatory prędkości silników AC, które spełniają złożone wymagania szerokiej gamy zastosowań. Niewielkie rozmiary urządzenia ¬- dzięki którym napędy te należą do najmniejszych w tej klasie produktów – sprawiają, że jest to idealny wybór dla konstruktorów maszyn i dostawców rozwiązań OEM, gdzie wielkość ma ogromne znaczenie.

Oba modele cechują się również zaawansowanym wyposażeniem dobranym z myślą o funkcjonalności. Na przykład wbudowany sterownik logiczny PLC zapewnia zintegrowane funkcje inteligentne eliminujące konieczność stosowania zewnętrznych regulatorów, co przekłada się na oszczędność miejsca i kosztów w przypadku instalacji napędów Commander w systemie lub w szafce.

Dzięki szerokiemu zakresowi mocy napędów Commander – od 0,25 kW do 132 kW – jest to także doskonałe rozwiązanie do zastosowań wymagających zarówno mocy niskiej, jak i wysokiej. Ponadto w bardziej złożonych zastosowaniach napędy Commander zapewniają kompatybilność z szeroką gamą opcjonalnych modułów zewnętrznych firmy Control Techniques, co pozwala na rozszerzenie wachlarza dostępnych funkcji i zwiększenie możliwości urządzeń w przypadku wielu powszechnie stosowanych magistrali.

Klienci mają do dyspozycji zestaw narzędzi umożliwiających bezproblemowe rozpoczęcie eksploatacji i konserwację urządzeń. Wykorzystywane do wykonywania zadań rozruchowych i łatwej konserwacji oprogramowanie Connect oferuje znajomy interfejs Windows oraz intuicyjne narzędzia graficzne, poprawiające możliwości analizy danych. Dynamiczne schematy logiczne napędu umożliwiają jego wizualizację i sterowanie w czasie rzeczywistym. Przeglądarka parametrów pozwala na wyświetlanie, edytowanie i zapisywanie parametrów, a także importowanie plików z parametrami ze starszych napędów.

Machine Control Studio to oprogramowanie do bardziej zaawansowanych zastosowań, które udostępnia elastyczne i intuicyjne środowisko programistyczne. Jego wykorzystanie jest możliwe dzięki wbudowanemu sterownikowi PLC, który rozszerza funkcje napędu bez dodatkowych kosztów.

Control Techniques oferuje również obsługę bibliotek funkcji blokowych klienta z monitorowaniem zmiennych programowych on-line w oknach podglądu zdefiniowanych przez użytkownika oraz pomoc w zmianach programu w trybie on-line w zgodzie z obowiązującymi zasadami programowania PLC.

Diagnostic Tool to szybkie i proste narzędzie diagnostyczne, które pozwala użytkownikom na łatwą interpretację wszelkich kodów błędu, jakie może wyświetlić napęd. Aplikacja posiada wbudowane i łatwo dostępne schematy obwodów przydatne przy pierwszej konfiguracji oraz przy wyszukiwaniu usterek. Znajdują się w nich łącza do odnośnych kompleksowych instrukcji obsługi. W aplikacji można również znaleźć pełne dane kontaktowe zespołów wsparcia technicznego z całego świata.

Nowe napędy Commander to także powrót do znanej klientom estetyki.

«Zielone napędy Commander należały do oferty produktów Control Techniques od ich wprowadzenia na rynek w 1983 roku» — mówił Anthony Pickering, prezes firmy Control Techniques. «Nowa gama napędów to powrót do tej tradycji».

«Nazwa Commander to ogromna część historii firmy Control Techniques oraz całej branży napędów, ta nowa seria jest więc dla nas czymś szczególnym. Napędy Commander firmy Control Techniques funkcjonowały na rynku niemal od samego początku istnienia napędów o zmiennej prędkości. To nazwa, którą ludzie znają i której ufają, tak więc cieszymy się niezmiernie, że możemy ponownie wprowadzić ją na rynek».

Firma Control Techniques, należąca do grupy Nidec, jest światowym liderem w projektowaniu i wytwarzaniu elektronicznych napędów o zmiennej prędkości przeznaczonych do sterowania silnikami elektrycznymi. Firma została założona w 1973 r. Jej główna siedziba znajduje się w miejscowości Newtown w Walii. Firma posiada wyspecjalizowane zakłady produkcyjne, ośrodki badań i rozwoju oraz centra automatyki w 45 miejscach na całym świecie.

Więcej informacji znaleźć można na stronie www.ControlTechniques.com

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Napisz do nas

Jesteśmy gotowi na kontakt z Tobą. Wyślij do nas wiadomość e-mail, a my odezwiemy się do Ciebie najszybciej jak tylko będzie to możliwe.

Wysyłanie

©2021 sterowniki.pl

wykonanie selea

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

Create Account