Dzięki przejęciu Microscan Systems firma Omron zyskuje ponad 35 lat doświadczenia w zakresie odczytu kodów kreskowych, kontroli wizyjnej maszyn i weryfikacji, łącząc je z innowacyjnymi rozwiązaniami z obszaru automatyki przemysłowej w celu zapewnienia wysokiej jakości i wydajności oraz zwiększenia bezpieczeństwa klientów.

 

Firma Omron Industrial Automation Europe ogłosiła, że w następstwie przejęcia z 2 października 2017 roku nastąpiło włączenie rozwiązań Microscan Systems z dziedziny automatycznej identyfikacji, kontroli wizyjnej maszyn oraz weryfikacji do pełnej linii produktowej urządzeń do kontroli jakości i prowadzenia inspekcji.

 

Wysoka jakość produkcji oraz możliwość pełnego śledzenia produktów stanowią kluczowy czynnik zapewniający odpowiedni poziom jakości produktu, bezpieczeństwo konsumentów oraz zgodność z obowiązującymi w branży przepisami, a jednocześnie maksymalizujący wydajność. Całkowita identyfikowalność oraz rozwiązania z zakresu prowadzenia inspekcji umożliwiają producentom monitorowanie produktów podczas procesu produkcyjnego, a także rejestrowanie jego poszczególnych etapów w celu optymalizacji jakości i zapewnienia szybkiego wykrywania błędów. Istnieje również możliwość śledzenia poszczególnych produktów i podzespołów w łańcuchu dostaw, od momentu opuszczenia fabryki po zakup przez użytkownika końcowego.

 

Dzięki przejęciu firmy Microscan Systems Omron posiada w ofercie efektywne rozwiązania do odczytu kodów kreskowych na rynku produktów przemysłowych. Celem jest dalszy rozwój kontroli sprzętu produkcyjnego oraz linii produkcyjnych przy zastosowaniu technologii IoT do łączenia niemal wszystkich przedmiotów w halach produkcyjnych, w tym podzespołów i maszyn.
Umożliwi to zastosowanie w halach elastycznych rozwiązań z zakresu automatyki w celu sprostania zróżnicowanym wymaganiom klientów.

 

„Możliwość połączenia ponad 35 lat doświadczenia firmy Microscan w produkcji czytników kodów kreskowych, kamer inteligentnych i weryfikatorów z wiedzą techniczną firmy Omron w dziedzinie automatyki przemysłowej to dla nas interesująca perspektywa”, podkreślił Nico Hooiveld, kierownik ds. rynku w Omron Europe. „Możemy teraz zaoferować kompleksowy system dla firm dążących do zintegrowania rozwiązań z zakresu śledzenia i inspekcji w ramach posiadanych linii produkcyjnych. Nasza oferta obejmuje najlepsze w swojej klasie sterowniki z wbudowaną funkcją SQL, które mogą bezpośrednio komunikować się z czytnikami kodów kreskowych i centralną bazą danych”.

 

„Obecni klienci i partnerzy firmy Microscan na poziomie lokalnym nadal będą mieć dostęp do wysokiej jakości rozwiązań, do których przywykli. Zyskują jednak dodatkową korzyść w postaci rozbudowanej sieci sprzedaży i wsparcia technicznego firmy Omron, lokalnego personelu bezpośredniej obsługi klienta i dostępności pełnej gamy produktów — od czujników i komponentów po sterowniki, roboty przemysłowe i urządzenia zabezpieczające — u jednego dostawcy”, stwierdził Jan Nieswandt, kierownik ds. marketingu systemów wizyjnych na region EMEA.

 

Rozwiązania firmy Microscan znajdują zastosowanie w działaniach firmy Omron na rzecz przyspieszenia wprowadzania innowacji w zakładach produkcyjnych, co stanowi klucz do realizacji koncepcji „innovative-Automation!”. Omron promuje w ten sposób dystrybucję i wymianę informacji zbieranych i przekazywanych przez urządzenia IoT w całym społeczeństwie, tak aby ludzie z różnych części świata mogli korzystać z bezpieczniejszych produktów.

 

„Będziemy dążyć do opracowania nowych kompleksowych rozwiązań poprzez połączenie możliwości sprzętu i oprogramowania Microscan, które zapewniają stabilny odczyt i kontrolę wydajności nawet w najbardziej wymagających warunkach, z ugruntowanymi kompetencjami firmy Omron w obszarze automatyki”, dodał Jan Nieswandt.

„Jesteśmy dumni, mogąc udostępnić pierwszy efekt tego wspólnego przedsięwzięcia: kompaktowy czytnik kodów kreskowych V430-F z automatyczną regulacją ostrości. Charakteryzuje się on odporną aluminiową obudową o stopniu ochrony IP67 i zapewnia najdokładniejszy w swojej klasie odczyt kodów 1D/2D lub kodów DPM w procesie produkcji elektroniki motoryzacyjnej, artykułów żywnościowych i innych towarów, a także w branży farmaceutycznej”.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Napisz do nas

Jesteśmy gotowi na kontakt z Tobą. Wyślij do nas wiadomość e-mail, a my odezwiemy się do Ciebie najszybciej jak tylko będzie to możliwe.

Wysyłanie

©2021 sterowniki.pl

wykonanie selea

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

Create Account