Sojusz ten przyczyni się do harmonizacji pracy ludzi i maszyn w przemyśle wytwórczym

Omron Corp. (siedziba: Shimogyo-Ku, Kioto; prezes oraz dyrektor generalny: Yoshihito Yamada) oraz Techman Robot Inc. (siedziba: Taoyuan, Tajwan), wiodące na świecie firmy w branży technologii ramion robotów współpracujących z ludźmi, ogłosiły podpisanie umowy o zawiązanie strategicznego sojuszu w dziedzinie robotów współpracujących. Dzięki temu sojuszowi, począwszy od drugiej połowy roku 2018, firma Omron wprowadzi na rynek globalny serię robotów współpracujących Techman TM za pośrednictwem światowej sieci dystrybucji Omron, rozpoczynając jej sprzedaż pod wspólnym logo. Ponadto firmy Omron i Techman będą współpracować w celu opracowania nowej generacji robotów współpracujących, które będą łatwiejsze do zintegrowania z innymi produktami automatyki przemysłowej firmy Omron w celu stworzenia innowacyjnego środowiska produkcyjnego, które będzie cechować harmonijna współpraca robotów z ludźmi.

 

Fabryki na całym świecie stoją przed poważnymi wyzwaniami. Związane są one z koniecznością realizacji bardzo różnorodnych zamówień na małe ilości produktów, aby sprostać wymaganiom klientów i krótszym cyklom życia produktów. Jednocześnie fabryki starają się rozwiązywać problemy związane z niedoborem siły roboczej. Firmy produkcyjne muszą zachować elastyczność przy szybkich przestojach i zmianach układu linii produkcyjnych. Roboty współpracujące, które mogą bezpiecznie pracować we wspólnym środowisku z ludźmi, odgrywają istotną rolę w umożliwianiu tego rodzaju „elastycznej produkcji”.

 

 

Oprócz standardowych robotów współpracujących z serii TM, firma Omron rozpocznie sprzedaż nowych modeli, które są „kompatybilne z urządzeniami mobilnymi”, co oznacza, że będzie można je łatwo zintegrować z robotami mobilnymi LD firmy Omron. Roboty mobilne Omron, które mogą poruszać się autonomicznie, omijając pracowników i przeszkody, już teraz współpracują w bezpieczny sposób z ludźmi, automatyzując realizowane na całym świecie operacje związane z wewnętrznym transportem materiałów. Roboty wyposażone w umieszczone u góry ramię potrafią nie tylko transportować materiał z jednego miejsca do drugiego, ale również wykonywać różnorodne zadania, np. podnoszenie części i przenoszenie ich na tace, pracując w dowolnej lokalizacji.

 

„Firma Omron przeznaczyła ogromne środki na rozwój technologii i rynku robotyki od momentu przejęcia Adept Technology w 2015 roku”, powiedział Seigo Kinugawa, dyrektor wykonawczy i starszy dyrektor generalny projektu rozwoju biznesowego w dziale robotów firmy Omron Omron Industrial Automation Company”. Następnie dodał: „Sojusz z firmą Techman ma na celu zacieśnienie współpracy między ludźmi i robotami w środowiskach produkcyjnych. Wejście firmy Omron na wspólny rynek robotów ręcznych, oprócz rynku robotów mobilnych, przyspieszy realizację przyjętej przez nią inicjatywy „innovative-Automation!”, której celem jest wprowadzanie innowacji w fabrykach poprzez współpracę ludzi i maszyn”.

 

„Roboty TM są inteligentne, proste w obsłudze i bezpieczne”, stwierdził Ho Shi-Chi, prezes Techman Robot Inc. „Celem naszych innowacji jest ulepszanie życia ludzi, a nasz sojusz z firmą Omron pomoże nam zrobić duży krok w tym kierunku”.

 

Roboty TM mają następujące cechy, które wyróżniają je w tej nowej dziedzinie współpracy człowieka z robotem.

 

Inteligencja: roboty TM wyposażono we wbudowany inteligentny system wizyjny, który może być używany do rozpoznawania wzorów, pozycjonowania obiektów i identyfikacji kodów kreskowych.

 

Prostota: dzięki systemowi wizyjnemu roboty można w pięć minut nauczyć operacji podnoszenia i przenoszenia, korzystając z graficznego, opartego na przepływie interfejsu użytkownika, systemu TMflow.

 

Bezpieczeństwo: roboty TM spełniają wymagania bezpieczeństwa dotyczące współpracy ludzi i robotów określone w normach ISO 10218-1 oraz ISO/TS 15066.

 

Oferta robotów TM obejmuje dwie serie: TM5 (o ładowności do 6 kg) i nowe modele TM12/TM14 (o ładowności do 14 kg). Wszystkie roboty TM mają sześć stopni swobody i zasięg od 700 mm do 1300 mm. Powtarzalność robota wynosi ±0,05 mm dla serii TM5 i ±0,1 mm dla serii TM12/TM14.

 

 

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Napisz do nas

Jesteśmy gotowi na kontakt z Tobą. Wyślij do nas wiadomość e-mail, a my odezwiemy się do Ciebie najszybciej jak tylko będzie to możliwe.

Wysyłanie

©2021 sterowniki.pl

wykonanie selea

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

Create Account