Wyższy poziom bezpieczeństwa urządzeń IoT w zakładach produkcyjnych

Firmy Omron Corporation (siedziba: Shimogyo-ku, Kioto; prezes i dyrektor generalny: Yoshihito Yamada) i Cisco Systems G.K. (siedziba: Minato-ku, Tokio; prezes i dyrektor generalny: Miyuki Suzuki) uzgodniły podjęcie współpracy na rzecz wyposażenia programowalnych sterowników logicznych (PLC) Omron, zaprojektowanych z myślą o zapewnieniu niezawodności w ekstremalnych warunkach panujących z zakładach produkcyjnych, w wiodącą technologię komunikacji sieciowej i zabezpieczeń, opracowaną przez firmę Cisco. Dzięki tej współpracy obie firmy będą w stanie zwiększyć poziom bezpieczeństwa w inteligentnych fabrykach wyposażonych w urządzenia IoT, ułatwiając jednocześnie producentom zapewnienie bezpieczeństwa procesów produkcyjnych.

Wraz z coraz większą popularnością Internetu rzeczy (IoT) rośnie liczba połączonych w ramach tej sieci urządzeń. Szacuje się, że osiągnie ona w 2020 roku 50 mld. Co więcej, producenci na całym świecie podejmują wysiłki na rzecz osiągnięcia globalnej konkurencyjności i podniesienia wartości korporacyjnej, rozwijając własne zdolności produkcyjne. Branża stawia również czoła wyzwaniom związanym z wprowadzeniem inteligentnych rozwiązań w zakładach produkcyjnych poprzez aktywne wykorzystanie technologii cyfrowych. Fabryki stoją jednocześnie przed najpoważniejszymi dotąd zagrożeniami, na co wskazują zgłaszane przypadki przerw w produkcji wskutek ataków przy użyciu aplikacji typu ransomware oraz innych rodzajów złośliwego oprogramowania.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Napisz do nas

Jesteśmy gotowi na kontakt z Tobą. Wyślij do nas wiadomość e-mail, a my odezwiemy się do Ciebie najszybciej jak tylko będzie to możliwe.

Wysyłanie

©2021 sterowniki.pl

wykonanie selea

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

Create Account