Firma Fluke Process Instruments wprowadza na rynek nową serię rejestratorów danych do profilowania temperatury w procesach o krótkim i średnim czasie trwania w sektorach produkcji elektroniki oraz malowania i utwardzania powłok.Ilustracja: Moduły profilowania temperatury służą do konfigurowania i monitorowania procesów lutowania przepływowego i utwardzania powłok

Rejestratory serii Datapaq DP5 zostały zoptymalizowane pod kątem zastosowań w piecach o niskim prześwicie. W szczególności, mogą one znaleźć szeroki zakres zastosowań w procesach lutowania przepływowego. Są produkowane w wytrzymałych, odlewanych obudowach aluminiowych w czterech wariantach wymiarowych, przystosowanych do różnych zastosowań. Występują w wersjach z 6 i 12 kanałami termoparowymi. Zapewniają dokładność równą ±0,5°C i rozdzielczość ±0,1°C w całym zakresie pomiarowym i w całym zakresie dopuszczalnych temperatur otoczenia. Pomiary mogą być uruchamiane i zatrzymywane ręcznie za pomocą dwóch przycisków oznaczonych kolorami, jak również wyzwalane po określonym czasie lub po osiągnięciu określonej temperatury. Nowe rejestratory są łatwe w obsłudze oraz charakteryzują się dużą bezawaryjnością i minimalnymi kosztami eksploatacji: zawierają wymienne pakiety akumulatorowe NiMH z możliwością ładowania z gniazda USB. Po 90-minutowym ładowaniu umożliwiają ponad 40-godzinne profilowanie temperatury. Okres próbkowania może być programowany w zakresie od 20 ms do 10 minut.

Pojedynczy rejestrator może monitorować temperaturę w maksymalnie 10 kolejnych piecach, rejestrując w sumie do 600 tys. punktów danych. Transmisja danych przez USB lub Bluetooth pozwala planować akwizycję danych bardziej efektywnie. Wbudowany nadajnik radiowy może opcjonalnie przesyłać dane procesowe w czasie rzeczywistym. Wszystkie dane procesowe i systemowe mogą być dostarczane do systemów monitorowania przez OPC. Standardowe oprogramowanie Datapaq Insight pozwala na szybkie przekształcenie «surowych» danych w użyteczne informacje. Obecnie udostępnia funkcje kalkulatora Easy Oven Setup, SPC i analizy trendów. Nowe oprogramowanie Datapaq Insight Professional udostępnia narzędzie profilowania Surveyor mierzące parametry procesowe na krytycznym poziomie płytek, eliminując potrzebę stosowania drogich płytek testowych Golden Boards. Co więcej, portfolio obejmuje szeroką gamę barier termicznych do różnych sektorów przemysłu.
Premiera nowych rejestratorów miała miejsce na targach SMT Hybrid Packaging w Norymberdze w Niemczech. Firma Fluke Process Instruments prezentowała swoją ofertę w hali 4 na stoisku 437 w dniach od 5 do 7 czerwca 2018.

Więcej informacji można uzyskać pod adresem www.flukeprocessinstruments.com.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Napisz do nas

Jesteśmy gotowi na kontakt z Tobą. Wyślij do nas wiadomość e-mail, a my odezwiemy się do Ciebie najszybciej jak tylko będzie to możliwe.

Wysyłanie

©2018 sterowniki.pl

wykonanie selea

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

Create Account