Kompilowanie obrazów termicznych obiektów poruszających się z bardzo małymi prędkościami jest dużym wyzwaniem. System termowizyjny wykrywa zużycie materiału ogniotrwałego i pozwala wydłużyć czas między przeglądami

Firma Fluke Process Instruments rozwiązała ten problem pomiarowy dla spalarni odpadów chemicznych. Niebezpieczne odpady są spalane w piecu obrotowym, który obraca się z prędkością 4 do 6 obrotów na godzinę. Z upływem czasu, ogniotrwała cegła chroniąca ścianę pieca ulega degradacji i musi zostać wymieniona. Przeprowadza się to w regularnych odstępach czasu z dużym marginesem bezpieczeństwa, aby zapobiec poważnemu uszkodzeniu pieca, a nawet wyciekom materiałów niebezpiecznych. Firma Fluke Process Instruments dostarczyła system liniowej rejestracji podczerwieni Raytek CS210, będący w stanie zsynchronizować obrazy termiczne przy prędkości obrotowej wynoszącej zaledwie 2 obroty na godzinę. System wykrywa odchylenia temperatury na całej powierzchni pieca i dostarcza operatorowi instalacji informacje o jego stanie. Temperatura powłoki może wynosić od 100°C do 500°C. Punkty gorąca wskazują na utratę lub zużycie warstwy ogniotrwałej. Instalacja systemu monitorowania przyniosła znaczne oszczędności dzięki wydłużonej żywotności materiałów ogniotrwałych i skróceniu czasu przestojów.

Więcej informacji można uzyskać pod adresem www.flukeprocessinstruments.com.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Napisz do nas

Jesteśmy gotowi na kontakt z Tobą. Wyślij do nas wiadomość e-mail, a my odezwiemy się do Ciebie najszybciej jak tylko będzie to możliwe.

Wysyłanie

©2021 sterowniki.pl

wykonanie selea

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

Create Account