Wszechstronny czujnik fotoelektryczny BOS 21M ADCAPGenerowanie, transport i przetwarzanie informacji są głównymi zadaniami w środowisku Industry 4.0. Źródłem wszystkich informacji są inteligentne czujniki, dostarczające niezbędnych danych wejściowych. Na rynek wchodzi właśnie nowo opracowany, optyczny czujnik wielofunkcyjny BOS 21M ADCAP, stanowiący rozszerzenie serii BOS 21M.

Ten wszechstronny czujnik wielofunkcyjny zawiera źródło świata czerwonego i oferuje cztery tryby pracy: odbiciowy z tłumieniem sygnałów tła, energetyczny odbiciowy, bariery refleksyjnej i jednokierunkowy. Wszystkie jego parametry mogą być konfigurowane przez interfejs IO-Link podczas pracy systemu, co pozwala na inicjowanie funkcji teach-in przez kontroler.

Czujnik rejestruje rzeczywiste warunki pracy, zbiera i przetwarza informacje oraz dostarcza znacznie więcej danych przez interfejs IO-Link, niż tylko sygnał przełączania. Sygnały wykrywania są przygotowywane i wstępnie przetwarzane w czujniku, co zmniejsza obciążenie sterownika systemu i redukuje ilość danych przesyłanych w systemach fieldbus.

Wszechstronne, inteligentne funkcje diagnostyczne dostarczają ważnych informacji, takich jak oczekiwana długość życia, liczba godzin pracy i rezerwa funkcjonalna. Zwiększenie warstwy osadów zanieczyszczeń, niewspółosiowość sensorów, błędy w ustawieniach lub inne nieprawidłowości mogą być szybko wykryte poprzez monitorowanie emisyjności, jako miary jakości sygnału z czujnika. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo pracy, BOS 21M ADCAP oferuje jeszcze więcej. Jako pierwszy monitoruje bezpośrednio wyjście diody LED i określa „poziom obciążenia” za pomocą temperatury wnętrza czujnika i napięcia zasilania.

http://www.balluff.pl

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Napisz do nas

Jesteśmy gotowi na kontakt z Tobą. Wyślij do nas wiadomość e-mail, a my odezwiemy się do Ciebie najszybciej jak tylko będzie to możliwe.

Wysyłanie

©2021 sterowniki.pl

wykonanie selea

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

Create Account