AutomationML umożliwia to! Nowe narzędzie integrujące EPLAN Electric P8 z Melsoft iQ Works firmy Mitsubishi Electric łączy inżynierię elektryczną z automatyką. Dane, takie jak na przykład adresy symboliczne mogą być teraz wymieniane dwukierunkowo z aktualnym pakietem oprogramowania. Rezultaty w EPLAN Electric P8 są imponujące: prawidłowe schematy, w tym okablowania magistrali dla komponentów PLC oraz najwyższej jakości konfiguracje sprzętowe.Dwukierunkowa wymiana danych PLC pomaga optymalizować procesy w inżynierii i automatyzacji. Dzięki wprowadzonej integracji EPLAN Electric P8 z Melsoft iQ Works, firmy EPLAN i Mitsubishi poszły o krok dalej. AutomationML stanowi podstawę integracji, która otwiera drogę do Industry 4.0 ze swoją neutralnością i otwartością na wymianę danych. Zestaw danych utworzony w EPLAN stanowi podstawę dla konfiguracji sprzętowej PLC i tworzenia oprogramowania. Co warto podkreślić: dane są przekazywane w całym procesie opracowywania produktu z jednego źródła. EPLAN Data Portal dostarcza niezbędne dane komponentów. Zebrane razem, przyspieszają one konfigurację urządzeń i planowanie projektu.Melsoft iQ Works jest zintegrowanym pakietem oprogramowania zawierającym narzędzia wymagane do programowania produktów automatyki z oferty Mitsubishi Electric. Dzięki integracji z platformą EPLAN w aktualnej wersji 2.7, użytkownicy mogą wymieniać, edytować i dwukierunkowo synchronizować dane na wszystkich etapach projektu. Nie jest wymagane ponowne wprowadzanie danych, co pozwala uniknąć błędów. Ułatwia to również współpracę między projektantami obwodów elektrycznych i programistami. Użytkownicy zaangażowani w projekt elektryczny zyskują dodatkowe profity: alokacja modułów PLC odbywa się transparentnie. Moduły mogą być szybciej edytowane dzięki wsparciu systemowemu, a zmiany wprowadzane w ostatniej chwili mogą być implementowane szybciej i bardziej uniwersalnie.
Technologia AutomationMLJako niezastrzeżony, standaryzowany i oparty na XML format danych, AutomationML może opisywać dane projektowe stosownie do topologii i struktur systemu, geometrii i logiki. Przy wyświetlaniu informacji o strukturze i topologii, AutomationML wykorzystuje format CAEX (Computer Aided Engineering Exchange), będący międzynarodowym standardem formatu danych zgodnym z IEC 62424/IEC 62714. Oferuje fundamentalne koncepcje zorientowane obiektowo, mogące być wykorzystane do reprezentowania struktur instalacji i systemów. AutomationML dodatkowo oferuje możliwość przesyłania struktur systemów, na przykład szafy przemysłowej. Pozwala to uzyskać przejrzystą, całościową dokumentację, również do celów konserwacji i utrzymania. Dane pochodzące z różnych narzędzi programowych, na przykład informacje o urządzeniach, mogą być wymieniane między producentami i użytkownikami oraz łatwo wprowadzane do dokumentacji.
Informacje o iQ WorksMelsoft iQ Works to wbudowany pakiet oprogramowania obejmujący narzędzia wymagane do programowania produktów automatyki z oferty Mitsubishi Electric – GX Works3, MT Works2, GT Works3, RT ToolBox2 i FR Configurator2. Integracja oprogramowania została wzbogacona o Navigator, który jest łatwym w użyciu graficznym interfejsem użytkownika do konfiguracji systemu centralnego z dodatkowymi funkcjami udostępniania projektu, takimi jak etykiety systemowe i parametry. Zaletą tego potężnego zintegrowanego pakietu oprogramowania jest to, że projektowanie systemu jest dużo łatwiejsze i przy powtarzających się zadaniach prowadzi do znacznej redukcji kosztów, minimalizując błędy i pomagając zmniejszyć całkowity koszt związany z ich poprawą.
Informacje uzupełniająceEPLAN i Mitsubishi Electric nawiązały strategiczną współpracę już wiele lat temu. EPLAN należy do stowarzyszenia e-F@ctory Alliance i odwrotnie, Mitsubishi Electric dostarcza swoje dane do EPLAN Data Portal. Cel obu firm jest oczywisty w odniesieniu do ich klientów/użytkowników: poprawa jakości danych, przyspieszenie procesów inżynieryjnych i produkcyjnych oraz zwiększenie produktywności.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Napisz do nas

Jesteśmy gotowi na kontakt z Tobą. Wyślij do nas wiadomość e-mail, a my odezwiemy się do Ciebie najszybciej jak tylko będzie to możliwe.

Wysyłanie

©2021 sterowniki.pl

wykonanie selea

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

Create Account